Burza práce

Dňa 25.11. sme my - deviataci išli na trh práce do Ružinova. Trh práce bol veľmi zaujímavý a užitočný. Keďže väčšina z nás deviatakov ešte nevie na akú strednú školu chce ísť, tento trh práce nás posunul o krok bližšie k rozhodnutiu. Na trhu bolo približne 25 stredných škôl s istým zámerom. Každá škola mala vlastný stánok s rôznymi odbormi. Pri každom stánku stál zamestnanec školy, ktorý mal na starosti oboznámiť nás s danou školou a odpovedať nám na naše otázky o škole. Pri niektorých školách ako napríklad Stredná Súkromná škola Vranovská sme si mohli vyskúšať strieľanie zo zbrane alebo ako zložiť  zbraň. Žiaci z tej školy nám ukázali ako sa obraňovať a mohli sme si to aj vyskúšať. Boli tam školy ako napríklad Obchodná Akadémia, Vizážistika, Vinárska stredná škola a ďalšie iné. V každom stánku sme si mohli zobrať leták, na ktorom bolo napísané podrobnejšie o odbore alebo o škole, ktorá nás zaujímala. Myslím si, že každý z nás sa dozvedel niečo nové a dúfame, že už sa nám bude stredná škola vyberať ľahšie.

Fotogaléria ...