Doplňujúce informácie k prijímacím pohovorom pre žiakov 9., 8. a 5. ročníka

Vzhľadom k tomu, že hlavný hygienik SR pán Mikas vydal nariadenieumožňujúce vykonávať prijímacie pohovory, žiadame rodičov, aby po prijatí žiaka na strednú školu, gymnázium obratom nahlásili túto skutočnosť výchovnej poradkyni. Tá Vám po predložení dokumentu o prijatí následne vystaví ZÁPISNÝ LÍSTOK, ktorý je potrebné odniesť na strednú školu, gymnázium, kde bol žiak prijatý.
V rozhodnutí o prijatí na štúdium určí riaditeľ strednej školy konkrétny deň zápisu naštúdium.  Na zápise je nutná účasť zákonného zástupcu! Účasť žiaka na zápise nie je povinná.
Ak sa zákonný zástupca nezúčastní zápisu a ani sa náležite neospravedlní, prijatie žiaka na danú strednú školu je považované za zrušené! Na uvoľnené miesto nastupuje žiak, ktorýsa na danú strednú školu nedostal pre nedostatok miesta a vyhovel  prijímaciemu konaniu.
V prípade rozhodnutia o zmene strednej školy, musí ísť zákonný zástupca osobne odhlásiť svoje dieťa z danej školy, priniesť zápisný lístok a zápis zrušiť.Týka sa to tak žiakov 9.r, ako aj žiakov 8. r. a 5. r.