Oznam o hodnotení žiakov

Vážení rodičia,
na základe Usmernenia Ministerstva školstva, vedy a výskumu SR na hodnotenie žiakov základných škôl v čase mimoriadnej situácie spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020 Vás týmto informujeme o spôsoboch hodnotenia žiakov, o ktorých rozhodla riaditeľka po prerokovaní v pedagogickej rade hlasovaním per rollam.
Od 7.4.2020 sa priebežné hodnotenie realizuje iba slovne a jednotlivé spôsoby slovného hodnotenia budú realizované podľa usmernení jednotlivých metodických orgánov.
Okrem slovného komentára je možné bodovať alebo hodnotiť percentami so slovným hodnotením nasledovne:

• VDV veľmi dobré výsledky 100% - 85%
  • DV dobré výsledky 84% - 58%
  • UV uspokojivé výsledky 57% - 27%
  • NV neuspokojivé výsledky 26% - 0%

Podklady na hodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov žiakov získava učiteľ najmä z portfólií žiackych prác a rozhovormi so žiakmi, príp. konzultáciou s rodičmi. Podkladmi môžu byť projekty, riešenia komplexných úloh, samostatné praktické práce spracované žiakmi počas domácej prípravy s prihliadnutím na individuálne podmienky každého žiaka.
Predmety, ktoré sa nebudú klasifikovať:
/V čase prerušeného vyučovania nie je možné naplniť ciele predmetu kvalitnou / plnohodnotnou realizáciou a preto budú hodnotené slovom „absolvoval/a“/

• na 1. stupni:
    • anglický jazyk, informatika, pracovné vyučovanie, hudobná výchova, výtvarná výchova, telesná a športová výchova, zdravotná telesná výchova
  • na 2. stupni:
    • anglický jazyk, nemecký jazyk, informatika, občianska náuka, technika, hudobná výchova,výtvarná výchova, telesná a športová výchova, zdravotná telesná výchova, tvorba životného prostredia, tvorba projektov a prezentácií

Postup do vyššieho ročníka:
V čase mimoriadnej situácie je vo výnimočných prípadoch možné určiť pred postupom do vyššieho ročníka preskúšanie u tých žiakov 2. stupňa ZŠ, ktorí zo subjektívnych príčin neplnili požiadavky vyučovania na diaľku a dosiahli neuspokojivé výsledky za obdobie pred prerušením vyučovania. Preskúšanie je možné najskôr dva mesiace po obnovení vyučovania v školách alebo do 31.8.2020. O preskúšaní žiaka rozhoduje pedagogická rada.

Mgr. Zora Dóczyová, v.r.