Príhovor riaditeľky školy

Vážení rodičia!

Dovoľte, aby som sa Vám tento rok prihovorila trochu inak, e-mailom.
Som veľmi rada, že sme minulý rok zvládli. Nebolo to ľahké ani pre nás učiteľov a školu,  a určite nie pre Vás – rodičov. Mnohí sme sa veľa naučili, posunuli sa o kus ďalej. Mnohí ste to mali veľmi ťažké a preto sa teším, že sme to spoločne aspoň takto zvládli.
Tento rok je pre nás ďalšou výzvou, ale pri spoločnej zodpovednosti, to určite spolu zvládneme. Tento rok máme 23 tried, 13 na 1. stupni a 10 na 2. stupni, 9 oddelení ŠKD. Spolu máme 410 žiakov.
Vďaka tomu, že nám mestská časť odsúhlasila, máme ako jediná škola v Petržalke a myslím, že nielen v Petržalke zdravotnú sestru, ktorá sa bude starať hlavne o deti s diabetes a deti s inými zdravotnými problémami, ktoré navštevujú našu školu.
Počas leta sme nezaháľali a podarilo sa nám vymeniť 11 pokazených alebo rozbitých okien, vymenili sme všetky zničené, alebo chýbajúce tesnenia na oknách. Na prvom poschodí sme na skúšku dali urobiť protislnečné fólie, doplnili a vymenili sme zničené žalúzie na 2. stupni.
V dvoch novovzniknutých triedach sme dali urobiť biele tabule. Vzhľadom na zmenu organizácie ŠKD sa musel dať dorobiť videovrátnik do tried na 1. stupni.
Vymaľovala sa školská kuchyňa a miestnosť pre zdravotnú sestru. Miestnosť pre zdravotnú sestru sme svojpomocne zariadili z darovaného nábytku. Keďže v miestnosti sú okná, ktoré sa nedajú otvoriť, objednali sme nové s možnosťou vetrania. V rámci školského roka sme ešte vymieňali linoleum v dvoch triedach na 2. stupni. Objednali sa lavice a stoličky do dvoch novovzniknutých tried.
Aj tento rok by sme chceli pokračovať v projekte “Krajšia škola“. Vlani sa nám s Vašou pomocou podarilo na spoločných brigádach upraviť školský dvor od sídliska. Pribudli tam krásne lavičky, ktoré ste nám pomohli zhotoviť, namaľoval sa plot, ktorý oživil areál, rastlinami sa vysadili murované kvetináče, namaľovali sa múriky. Vďaka patrí aj  jednému rodičovi, ktorý úplne svojpomocne opravil celú stenu schodišťa pri 2. stupni. Vďaka patrí aj tím, ktorí sponzorsky prispeli na zveľadenie NAŠEJ ŠKOLY.  Aby sme mohli naplniť naše vízie a dokončiť projekt, budeme k tomu potrebovať zase Vašu pomoc a podporu.
Pomoc by sme privítali pri zaobstaraní kancelárskeho nábytku z firiem, ktoré sa rušia, taktiež funkčných počítačov. Mohli by sme tak zabezpečiť každú triedu jedným počítačom a tak postupne by sme mohli prejsť na elektronickú triednu knihu. Musíme prerobiť školskú počítačovú sieť – budeme veľmi radi, ak by nám v tom vedel niekto pomôcť.
Ja len pevne verím, že tento školský rok bude lepší, úspešnejší a zdravší ako ten predchádzajúci. Držme si palce.

Zora Dóczyová