Kloktací deň

Dnešný deň bol na našej škole v tejto pandemickej situácii predsa len iný. Naše deti tretích a štvrtých ročníkov si mohli vyskúšať testovanie na Covid 19, predsa len iným spôsobom ako my "dospeláci". Jednoducho, kloktaním. Kloktací test je bezpečné a jednoduché odobratie vzorky vo forme výplachu ústnej dutiny žiaka fyziologickým roztokom.
A že bol slaný? Nevadí. A verili by ste, že naše deti celý proces s pani zdravotníčkou Pať kou to zvládli bravúrne? Naozaj áno. Asi preto, že ste to s deťmi doma nacvičili. Ďakujeme všetkým Vám rodičom, ktorí ste nám dali veľkú dôveru a pevne veríme, že takýmto spoločným spôsobom a riešením sa budeme na našej "jarnej", krásne vyzdobenej škole, cíti ť slobodnejšie, bezpečnejšie a hlavne zdravšie.

test1

test2