"Naša" jaskyňa nás opäť privítala....

Počúvali sme temný hlas chladnej jaskyne,
za nádhery cencúlových jazykov a krásy jazera,
prerušujeme spánok tajomnej pani strážkyne,
čo na život okrídlených myšiek v jaskyni dozerá.

Snáď naše deti zas na rok zostanú
v pamäti chladnej krásavice,
veď vďakou za lahodný ich spev
je jej zdravý vápencový bosk
na obe ich líce.

September je mesiac, v ktorom každoročne navvštívime v rámci ozdravného pobytu jedinú sprístupnenú jaskyňu, na západnom Slovensku, Driny. Kráčali sme, tak ako každý rok, po žltej značke a čoskoro sa vnárame do príjemného lesa, ktorý však v melancholickom septembrovom počasí pôsobil pochmúrne, hoci hrál mnohými farbami vďaka pestrofarebným listom stromov. Haditý chodník len pozvoľna stúpa po asfaltovej cestičke, ktorá sa neskôr mení na lesný chodník a farba značky je zelená.Príroda je nádherne "jesenná" a naši žiaci zhlboka dýchajú svieži jesenný vzduch. V poslednom úseku pod jaskyňou treba prekonať ešte posledné stúpanie, ktoré je zjednodušené schodmi. Údajne je ich 100.
Ale my, ako každý rok, túto trasu úspešne zdolávame, pretože sa tešíme nielen z krásnej prírody, ale predovšetkým z prekrásneho interiéru "Matky prírody", ktorá v skale vytvorila takýto prekrásny skvost. Prehliadková trasa je sprístupnená v dĺžke 450 metrov a jej prehliadka trvá cca 35 minút. Naši žiaci každoročne prejdu touto trasou dvakrát a  žiaci zo ZOD tried, štyrikrát v dvoch turnusoch. Niektorí rodičia našich žiakov sa pýtajú prečo chodíme každý rok na to isté miesto. Odpoveď je jednoduchá. V jaskyni nielenže objavujeme každý rok niečo nové, ale predovšetkým v nej cvičíme, dýchame a spievame a tým podporujeme zdravie ich detí a našich žiakov.
Aj v tomto školskom roku sa ozdravného pobytu zúčastnili takmer všetci žiaci z 1. stupňa a tiež si ho radi zopakovali aj žiaci z 2. stupňa.
A verte, ako každý rok, bolo nám super.