Aktivity

DEŇ ZEME: CHRÁŇME SI JU!

Dnes kričí celá Zem.
  Má sviatok,už tomu rozumiem,
  ale ten krik je akýsi zúfalý.
  Smutný a nešťastný:"Kde sme sa to dostali"?

V rybníku, kde žili rybky,
  plávajú dnes igelitky.
  V potôčkoch kde boli raky,
  umývajú nákladiaky.
  Vzduch je plný prachu,
  smogu,
  zabránime spolu tomu ?

Pozbierame igelitky,
  nech je miesto aj pre rybky.
  Nepustíme nákladiaky,
  na miesta kde žijú raky.

Výtvarná súťaž o vesmíre

Slovenská ústredná hvezdáreň  v Hurbanove aj tento rok vyhlásila už XXXV. ročník  celoslovenskej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí.
Do súťaže sa zapojili všetky triedy  1. stupňa ZŠ. Naši malí výtvarníci mali možnosť povoliť uzdu svojej fantázie. Pod vedením pani učiteliek vytvorili pekné práce plné tvorivých nápadov, farebného stvárnenia a originality. Bolo ťažké vybrať tie najlepšie. Do užšieho výberu postúpilo 10 výtvarných prác, ktoré sme zaslali do okresného kola v Hurbanove.

"Vesmír plný prekvapení!"

Hneď prvý a druhý deň, po jarných prázdninách, 24. a 25.februára, sme na 1.a 2. stupni zažili fantastickú "cestu" Slnečnou sústavou a hviezdnym Vesmírom v kupole naozajstného planetária priamo v našej škole. Prostredníctvom modernej multimediálnej show sme sa "poprechádzali" tmavou nočnou oblohou, aká sa dnes dá vidieť už len na niekoľkých miestach v Európe. Spoznávali sme planéty, ktoré majú aj "dvakrát narodeniny" v jednom dni "kotúľajú" sa okolo Slniečka ako futbalové lopty a vyzerajú ako guľôčka na paličke.

Čas sviatočný, čas výnimočný, čas priam zázračný zavítal aj do našej školy...

9. decembra 2019 sme hudbou, spevom i tancom vítali najkrajšie sviatky roka, Vianoce. Vianoce – sviatky pokoja, krásy a srdečnosti. Všetci sa už tešíme nielen na najkrajšie sviatky v roku, ale aj na prázdniny s nimi spojené.
Aj tento rok predvianočná atmosféra v škole vyvrcholila celoškolským podujatím pod názvom "Vianoce v škole." Naši šikovní a kreatívni žiaci spoločne s pani učiteľkami starostlivo pripravili nielen všakovaký program, ktorý zaujal

Burza práce

Dňa 25.11. sme my - deviataci išli na trh práce do Ružinova. Trh práce bol veľmi zaujímavý a užitočný. Keďže väčšina z nás deviatakov ešte nevie na akú strednú školu chce ísť, tento trh práce nás posunul o krok bližšie k rozhodnutiu. Na trhu bolo približne 25 stredných škôl s istým zámerom. Každá škola mala vlastný stánok s rôznymi odbormi. Pri každom stánku stál zamestnanec školy, ktorý mal na starosti oboznámiť nás s danou školou a odpovedať nám na naše otázky o škole.

November opäť patril Bibliotéke.

K dlhým sychravým jesenným večerom jednoznačne patria…knihy! Medzinárodný knižný veľtrh Bibliotéka už neodmysliteľne dopĺňa kolorit novembrovej Bratislavy. Nájdite si knihu, ktorá vám „sadne“, stretnite sa s obľúbeným spisovateľom, zúčastnite sa na krstoch kníh, vypočujete si zaujímavé prednášky a diskusie o literárnej tvorbe a oddýchnete si v Jesennej čitárni v Inchebe. Vďaka žánrovej rozmanitosti si na knižnom veľtrhu prišli na svoje fanúšikovia literatúry faktu, ženských románov, sci-fi, detektívok, detských kníh, náboženskej literatúry i poézie.

Prihlásiť sa na odber Aktivity