Aktivity

"Žime zdravo!"

Všetci vieme ako je ťažké meniť stravovacie návyky a nie každý si s tým vie dostatočne sám poradiť. V súčasnosti sa stretávame so širokou škálou takých ochorení u detí, ktoré boli v minulosti takmer neznáme. Ovplyvňuje ich mnoho faktorov, ako je strava, nedostatok pohybu, technologický vývoj, návyky, či poruchy, ktoré nevieme vyliečiť, ale vieme ich dostatočne ovplyvniť.

Snehulienka a sedem trpaslíkov.

Kde bolo tam bolo, tak akosi začína každá rozprávka aj tá naša. Príbeh o Snehulienke a siedmich trpaslíkoch, vďaka bratom Grimmovcom, pozná každý z nás, no málokto vie, že prvýkrát ľudia čítali túto rozprávku v roku 1918, keď vyšla ako súčasť zbierky rozprávok bratov Grimmovcov. Tí knihu zostavili na základe ľudových príbehov, ktoré kolovali Európou.Každý,veľkí, či malí, rozprávku videli, či počuli. Ale určite nie v takom pútavom a temperamentnom stvárnení, v akom ju zahrali herci z DIVADLA CLIPPERTON  z Banskej Bystrice.

Halloween pred jesennými prázdninami.

Halloween je jedným z jesenných sviatkov, kedy deti, ich rodičia, ale aj učitelia opäť ukázali svoju kreativitu v podobe masiek a vyrezaných tekvíc. Myslím, že našu školu oživili zábavne aj strašidelne vyrezané tekvice, ktoré svietili v triedach. Masiek bolo veľa a boli naozaj rôznorodé. Do školy "zavítali" strašidelné víly, čarodejnice, Šípkové Ruženky a ako na "správnom" haloweene nesmeli chýbať ani zombíci, či upíri. Kostýmy všemožných strašidiel sveta žiaci na druhom stupni predviedli 28.10.

Malí výskumníci

Kolektív 3. B triedy s potešením prijal ponuku mamičky žiaka p. Ing. Jany Jankovičovej, PhD. ,zúčastniť sa zaujímavej exkurzie do Ústavu biochémie a genetiky živočíchov Centra biovied Slovenskej akadémie vied. Tento nevšedný zážitok mohli žiaci absolvovať v rámci aktivít Týždňa vedya techniky 2019. Pred deťmi sa odkryl dovtedy nepoznaný svet vedecko-výskumnej práce, ktorý bol deťom priblížený zábavno-náučným spôsobom. Žiaci si pozreli videoprojekcie o výskume prepelíc, zaujali ich vtáky, ktoré sú predmetom ďalšieho výskumu.

Naša jesenná "Šarkaniáda"

Keď na jeseň,pred školou, začne padať lístie,
na oblohe objavil sa drak.
Za ním krásny motýľ, ba aj lúčny kvietok,
každý lietal vyššie ako vták.
Detí bolo ako smetí,
nieto divu, slnko svieti, šarkan letí.......
Ale pozor, aby šarkan "nevyletel" na stromy.
Potrhá sa, veru beda.
Takto sa mu lietať nedá....

Deň župných škôl

Už sme deviataci, a preto by sme sa mali zamýšľať nad našou budúcnosťou. Vybrať ideálnu strednú školu nie je jednoduché. Preto sme sa rozhodli navštíviť Deň župných škôl v Avione. Každoročne sa tam predstavujú rôzne gymnázia ,odborné a umelecké školy. Každá škola mala vlastný stánok, v ktorom sme sa mohli dozvedieť niečo nové. Žiaci a učitelia boli veľmi milí a ochotní odpovedať nám na akékoľvek otázky ohľadne škôl. Okrem stánkov tam bolo aj veľké pódium, na ktorom vystupovali žiaci konzervatórií. Akciou nás sprevádzal moderátor, ktorý kládol kvízové otázky.

"Detský atletický štvorboj s Gepardom".

O tom,že naši žiaci sú šikovní.fyzicky zdatní a úspešní sme sa presvedčili už 26.septembra.Tento deň sa konala prvá z mnohých športových súťaží petržalských škôl v športovom zápolení "Detský atletický štvorboj s Gepardom", ktoré bolo organizované atletickou federáciou na ZŠ Tupolevova. Zmyslom športovej súťaže je viesť žiakov k pravidelnýmšportovým aktivitám v záujme upevnenia ich zdravia.

Prihlásiť sa na odber Aktivity