Informácia pre rodičov

Vážení rodičia,

vzhľadom na súčasnú mimoriadnu situáciu v súvislosti s ochorením COVID - 19 môže rodič v prípade ochorenia svojho dieťaťa ospravedlniť jeho neprítomnosť až 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní.

MŠVVaŠ SR vydalo 10.09.2020 nové vyhlásenie rodiča o bezinfekčnostiktoré je  povinný každý rodič predložiť škole ak dieťa chýba  viac  ako 3 po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov).

Upozorňujeme rodičov, že bez riadne vyplneného a podpísaného vyhlásenia nebude žiakovi umožnené zúčastniť sa vyučovania:

• ak je prítomný i zákonný zástupca, dieťaťu / žiakovi nebude umožnený vstup do budovy, kým zákonný zástupca nesplní predpísané náležitosti,

• ak nie je prítomný zákonný zástupca, dieťa bude umiestnené v izolačnej miestnosti a zákonný zástupca bude kontaktovaný, aby si dieťa bezodkladne vyzdvihol.

Chcem dôrazne upozorniť rodičov, aby svoje deti nedávali do školy s príznakmi akéhokoľvek  ochorenia. Rodič je právne zodpovedný  v prípade zamlčania akýchkoľvek informácií týkajúcich sa zdravotného stavu dieťaťa a iných skutočností uvedených v  uvedenom vyhlásení.
Pri prerušení dochádzky dieťaťa na viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá zákonný zástupca dieťaťa potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast. Počet podaných Vyhlásení o bezinfekčnosti a Potvrdení o chorobe nie je limitovaný.
Na základe Usmernenia MŠVVaŠ k Organizácii a podmienkam výchovy a vzdelávania v základných školách pre školský rok 2020/2021 zatiaľ naša škola krúžkovú činnosť realizovať nebude. Výnimku môžu mať len krúžky, ktoré navštevujú deti z jednej triedy bez zmiešavania sa, alebo krúžok Flauta ZUŠ – hodiny sú individuálne.
Od 1.10.2020 sa telesná a hudobná výchova vyučujú do odvolania len teoreticky.
Činnosť ŠKD pokračuje v takom režime ako doteraz.

Ďakujeme za pochopenie.