Vianoce sú tu zas...

Je december, rok sa pomaly blíži ku svojmu záveru a naše domovy sa začínajú odievať do slávnostného šatu vianočnej výzdoby. V nejednom dome rozvoniava vianočné pečivo, počúvajú sa vianočné piesne a rodina sceľujesvoju lásku k jej členom. K tejto atmosfére  už neodmysliteľne patria aj vianočné trhy na našej škole. Aj prostredníctvom nich sa snažíme priblížiť k tradíciám sviatkov pokoja a vytváraniu pozitívnej predvianočnej nálady.
Tie tohtoročné sa niesli v znamení „EKO“, snažíme sa predsa o titul „Zelená škola.“ Vestibul sa zmenil na obrovské vianočné trhovisko, kde každá trieda vo svojom „stánku“ predávala vianočné výrobky, ktoré pripravovali za pomoci učiteliek i vychovávateľov. A veru, bolo sa na čo pozerať i čo kupovať. Toľko tvorivosti, kreativity, nápaditosti a originality  na jednom mieste sme už dlho nevideli. Nechýbali vianočné dekorácie, pohľadnice, vence a mnoho iných krásnych vecí. Vianočné trhy sú tiež priestorom aktivity žiakov, ktorí si skúsia profesie dospelých – predavačov, remeselníkov a množstvo ďalších. Počas predaja majú možnosť otestovať nielen  svoje komunikačné zručnosti, ale predovšetkým finančnú gramotnosť.
Tento rok sa k akcii pridala aj aktivita Rodičovskej rady. Rodičia i deti mohli ochutnať vianočnú kapustnicu varenú v kotli alebo chlieb s masťou a cibuľou, a k tomu varené vínko či detský punč. Táto nová aktivita Rodičovského združeniasa stretla s veľmi pozitívnou odozvou.
Za všetko úprimne ďakujeme. Ďakujeme všetkým!

Fotogaléria ...

Oznamy_spravy