"Žime zdravo!"

Všetci vieme ako je ťažké meniť stravovacie návyky a nie každý si s tým vie dostatočne sám poradiť. V súčasnosti sa stretávame so širokou škálou takých ochorení u detí, ktoré boli v minulosti takmer neznáme. Ovplyvňuje ich mnoho faktorov, ako je strava, nedostatok pohybu, technologický vývoj, návyky, či poruchy, ktoré nevieme vyliečiť, ale vieme ich dostatočne ovplyvniť. A práve na túto potrebnú a dôležitú tému, bol zameraný environmentálny Vzdelávací projekt na získanie informácií pre žiakov o zdravom jedle a o aktívnom pohybe pod názvom "Žime zdravo", ktorý sa na našej škole realizoval 5.11. pre 3. a 4.ročníky. Projekt bol odprezentovaný p. Jarom Hladíkom.
Žiaci sa okrem iných informácií dozvedeli o recyklácii PET fliaš na ďalšie využitie, ako sa triedi odpad a ako treba chrániť životné prostredie, za čo ďakujeme spoločnosti  RENVIRO s.r.o.,ktorú zastupoval Alan Arpai. Súčasťou projektu je aj účasť v recyklačnejfirmy, kde uvidia ako sa spracovávajú PET fľaše. Cvičenie na fit loptách,žiakom ukázalaMUDr.Dagmar Iliťová.
Keďže na škole prebieha aj projekt o finančnej gramotnosti pod gesciou MF SR, žiakom sa osobne prihovoril aj pán minister financií Ladislav Kamenický.