Otvorená kniha o Petržalke

V spolupráci s Miestnou knižnicou na Vavilovovej ulici v Bratislave-Petržalke sme na jar zahájili projekt “ Otvorená kniha o Petržalke“. Zo začiatku to bol len malý nápad, ktorý sme chceli uskutočniť len na spestrenie vyučovacích hodín. Keď sme sa pustili do práce o miestach, ktoré každý z nás pozná a má ich rád, chytilo nás to za srdce. Deti 1. aj 2. stupňa zháňali materiály a inšpiráciu k tvorbe knihy z rôznych zdrojov. Samotnej tvorbe predchádzala niekoľkotýždňová príprava a zhromažďovanie materiálov o histórii, architektúre, zaujímavostiach z kultúrneho a spoločenského života tu v Petržalke a hlavne zo života našej školy a našich detí. S nadšením sme sa pustili do samotnej tvorby a z malého nápadu sa stalo celkom milé dielo. Kniha, ktorú nám prišiel pokrstiť vtedajší primátor Petržalky pán Milan Ftáčnik, mala ohlas nielen u rodičov a priateľov našej školy, ale našla si svojich priaznivcov aj u návštevníkov miestnej knižnice, kde je vystavená a obyvatelia Petržalky si ju môžu kedykoľvek prezrieť. Ako už aj v názve stojí, je to kniha otvorená, tešíme sa, že do nej môžeme prispievať aj naďalej. Ak mate chuť a čas, príďte si ju do knižnice prezrieť.